Антиукраинская пропаганда в России перешла все возможные границы. По первому российскому каналу показали репортаж о том, как украинские военные, якобы, публично казнили трехлетнего мальчика, распяв его на доске объявлений. Фильм ужасов, который Россия выдает за реальную историю, снимали в Ростове. Собственно, страшных сцен в сюжете нет. Все, что показывают, - главную героиню, гражданку Украины Галину Пышняк. Говорят, она родом из Закарпатья. Обеспокоенная женщина рассказывает на камеру ужасную историю о распятии ребенка. И говорит, что видела все своими глазами. А журналистка "Первово канала" Юлия Чумакова сочувствует украинке. Как стало известно муж Пышняк бывший боец "Беркута". Сейчас он воюет на Донбассе на стороне террористов. Страницу Галины Пышняк в российских соцсетях уже удалили. А "творчество" Чумаковой осудили даже некоторые ее соотечественники. Говорят, так врать - уже слишком . Борис Немцов, российский политик: - Они сознательно это дела
Російська армія має великі проблеми з особовим складом на фронті в Україні, людей не вистачає, але замість відкритої мобілізації її намагаються проводити приховано.
Очікувалося, що 9 травня Володимир Путін оголосить загальну мобілізацію в Росії. За даними Генштабу ЗСУ, втрати армії РФ у війні проти України вже перевищили 27 тисяч людей. Російській армії не вистачає живої сили, не допомагають ні екстрено мобілізовані прямо з вулиць жителі ЛДНР, ні сирійські бійці ПВК. Але замість загальної Кремль поки що наважився лише на приховану мобілізацію.
Запрошення на облік
Усі останні тижні російські військкомати засипають чоловіків повістками із запрошенням на "військовий облік". Для декого такі візити закінчуються в українському полоні. Реклама короткострокової служби за контрактом стає все більш нав'язливою. Одні роботодавці шукають фахівців, які допоможуть підготуватися до "діяльності у воєнний час", інші - намагаються "забронювати" цінних співробітників, убезпечивши їх від відправлення в окопи, допоки таємна мобілізація не стала очевидною.
Листи, які військкомати надсилають з початку війни з Україною, сформульовані як під копірку: одержувачів запрошують до військкомату для "військового обліку" та "підтвердження місця проживання та прописки".
Мобілізувався – у полон
На опублікованих СБУ у YouTube роликах чотири особи представляються російськими резервістами і розповідають: на початку квітня їх запросили до військкоматів і там "мобілізували". Чоловіки стверджують, що їм обіцяли роботу в тилу – хтось мав займатися гуманітарною допомогою, хтось – замітати вулиці та розбирати завали.
Далі все розвивалося стрімко. Один із героїв розповідає, що наступного після відвідування військкомату день його літаком доставили з Єкатеринбургу до Ростовської області.
Він був впевнений, що за 150-200 тисяч рублів на місяць їде розвантажувати гуманітарну допомогу та відновлювати будинки у самопроголошених ЛНР та ДНР. Але натомість він у складі взводу з 25 осіб опинився у селищі Золоте неподалік містечка Попасна Луганської області, яке на той момент штурмували російські війська.
Там взвод провів ніч. Наступного дня представники так званої народної міліції ЛДНР наказали їм зайняти порожні окопи. Щойно новобранці це зробили, по них було відкрито вогонь, після чого вони почули голоси українських військовослужбовців і здалися в полон.
Чоловік на відео запевняє, що його саме "мобілізували". Але, судячи з інших його свідчень, він був "добровольцем". Ймовірно, він отримав повістку, прийшов до військкомату, і там його вмовили вступити на службу за контрактом.
Реклама
"Стабільність, широкі можливості для самореалізації, гідний рівень життя та високий соціальний статус" - все це обіцяє молодим чоловікам із Тверської області пункт відбору на військову службу, якщо ті підуть служити контрактниками.
Контракт пропонують укласти терміном від трьох місяців. "Грошове забезпечення від 130 тисяч рублів", - йдеться у листі. Цифра "1" акуратно домальована до друкованих "30" ручкою.
З початку квітня контрактників для відправки на війну в Україну шукають і на цивільних агрегаторах - HeadHunter і SuperJob.
"Взагалі, скажу чесно, у військовому сенсі робиться все абсолютно безглуздо, але дуже по-путінськи: зробити щось і не зробити при цьому абсолютно нічого", - так пояснює BBC сенс прихованої мобілізації колишній військовослужбовець, який брав участь у російському вторгненні на територію України у 2014 році. У нього самого на нинішній війні загинули вже п'ятеро знайомих по училищу: "двоє під Гостомелем загинули, троє були танкістами".
"Днями наступатимемо на Лондон, але поки що взяли тільки Попасну, - іронізує він. - Поки що, наскільки я в курсі, вирішено рухатися самотужки. Хоча Генштаб начебто наполягає через Радбез: не справляємося, мовляв, з НАТО без мобілізації".
Источник
Коментарі
Дописати коментар
НА НАШЕМ САЙТЕ ВАТНИКИ НЕ МОГУТ ОСТАВЛЯТЬ КОММЕНТАРИИ